Wycieczki w ferie – 169 zł / os.

Możliwe jest skorzystanie z oferty półkolonii w formie zapisania dziecka na wycieczkę wybranego dnia. Nasz program półkoloni oparty jest nie o zajęcia stacjonarne, ale o formę wycieczkową do różnych ciekawych i atrakcyjnych miejsc regionu i okolic. W ramach półkolonii uczestnicy otrzymują każdego dnia ciepły obiad oraz śniadanie.

Naszą ofertę kierujemy do dzieci w wieku 8-14 lat. Podany koszt dotyczy uczestnictwa dziecka w jednej wycieczce wybranego dnia.

Zapraszamy do zapoznania się z ramowym programem:

 1. Dzień – Poznań
  Tego dnia uczestnicy będą mieli okazje odwiedzić kilka interesujących punktów na mapie miasta związanych z jego historią, jak również całego regionu: Brama Poznania – Interaktywne Centrum Historii Ostrowa Tumskiego, Muzeum Archeologiczne – rezerwat Genius Loci oraz Pałac Górków, a także Rogalowe Muzeum Poznania. Dodatkowo zakłada się wizytę w Nowym Zoo.
 2. Dzień – Gniezno
  Wycieczka do Gniezna skupiona będzie wokół początków państwa oraz pierwszego biskupstwa. W tym zakresie uczestnicy odwiedzą Wzgórze Lecha, na którym znajduje się katedra i muzeum archidiecezjalne oraz Muzeum Początków Państwa Polskiego. Na koniec wycieczki na uczestników czeka wizyta w kinie i familijny film animowany.
 3. Dzień – Toruń
  Wycieczka do Torunia skupiona będzie na dwóch fundamentach: piernikach i nauce. W pierwszej kolejności planowane jest odwiedzenie Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy, gdzie na uczestników czekają niezapomniane warsztaty, wystawy i wiele innych atrakcji. Następnie toruńskie Muzeum Piernika, gdzie uczestnicy poznają tajniki wypieków oraz wyprodukują swój własny piernik.
 4. Dzień – Tarnowo i Szamotuły
  Wycieczka zaczyna się nietypowo, bo od wizyty na Stadionie Miejskim, gdzie odbędzie się zwiedzanie stadionu wraz z wejściem do dotychczas niedostępnych przestrzeni dla osób postronnych. Następnie uczestnicy udają się na basen do Term Tarnowskich, a dalej do Szamotuł do Muzeum Zamek Górków.
 5. Dzień – Konin i Kłodawa
  Wycieczka do Konina, której podstawową destynacją będzie Park Makiet. Tam uczestnicy wezmą udział w wielu warsztatach edukacyjnych oraz poznają zaprezentowane makiety wraz z technikami modelarskimi. Dodatkowo przewidziane jest obejrzenie filmu 6D. Następnie wycieczka przejeżdża do Kłodawy, do słynnej kopalni soli, gdzie zwieńczeniem półkolonii jest podziemna trasa turystyczna.

Każdy dzień rozpoczyna się zbiórką dzieci w centrum Poznania o godz. 8.00-8.15 i kończy w tym samym miejscu o godz. 16.00-16.15. Rodzice informowani są na bieżąco o ewentualnych zmianach.

Zapisz dziecko: